Dom Finanse Najlepsze karty kredytowe i debetowe z cashbackiem 2019

Najlepsze karty kredytowe i debetowe z cashbackiem 2019

W dzisiejszym świecie banki są złem koniecznym. Większość ludzi ufa im swoimi funduszami, chociaż nie zawsze jest to bezpieczniejsze niż trzymanie ich w domu w szklanym słoju. Skoro jednak pozwalamy bankom korzystać z naszych pieniędzy, to musi być z tego jakaś korzyść.

Po przestudiowaniu krajowej oceny na stronie Banki.ru, a także po przeczytaniu recenzji najpopularniejszych kart rosyjskich banków, zebraliśmy wybór najlepsze karty kredytowe i debetowe z cashbackiem w 2019 roku... Rozkład pozycji w rankingu jest raczej arbitralny, z wyjątkiem pierwszych miejsc - zajmują je niekwestionowani liderzy pod względem korzyści cashback.

Najlepsze karty kredytowe z cashbackiem w 2019 roku

Najlepsze karty kredytowe z cashbackiem w 2019 roku

5. Ciepło, Oriental Express Bank

 • Zalety: brak rocznej opłaty serwisowej, do 5% zwrotu gotówki w przypadku transakcji bezgotówkowych, uczciwy okres karencji do 56 dni.
 • Minusy: za wydanie jest prowizja - 800 rubli, kartę można otrzymać tylko w biurze banku, mogą nałożyć ubezpieczenie, dokładnie przeczytaj umowę.

Program bonusowy tej karty zapewnia naliczanie 5% zwrotu gotówki dla następujących kategorii:

 1. Opłata za media.
 2. Apteki.
 3. Usługi komunikacyjne.
 4. Transport publiczny.

W przypadku innych zakupów naliczany jest zwrot gotówki w wysokości 1%.

Punkty bonusowe są przyznawane w ciągu 5 dni od transakcji, a po 30 dniach stają się dostępne do wykorzystania. Dzięki rublom bonusowym możesz zwrócić koszty zakupu towarów lub usług w 5% kategorii, ale tylko w całości i w ciągu 90 dni od jej zakończenia.

4. Chałwa, Sovcombank

 • Zalety: bezpłatna rejestracja i utrzymanie karty o standardowym wyglądzie, okres karencji do 1080 dni, narastanie PNR od 6% do 7,5% w zależności od liczby zakupów miesięcznie.
 • Minusy: kara za opóźnienia w płatnościach na kartę, raty na 12 miesięcy dostępne w ograniczonej liczbie sklepów, towary na akcje z Sovcombanku nie są dostępne w ratach.

W tym przypadku trochę oszukaliśmy, ponieważ karta Chałwa jest kartą ratalną. Oznacza to, że nie można wypłacić z niego pożyczonych środków, służy on wyłącznie do płatności bezgotówkowych. Jednak zgodnie z warunkami „chałwa” jest bardzo bliska swoim kolegom kredytowym i przewyższa większość z nich pod względem korzyści cashback.

Rejestracja nie wymaga wniesienia opłaty wstępnej. Możesz wpłacić własne środki na kartę bez prowizji i wypłacić je (również bez prowizji) w dowolnym bankomacie.

 • Płacąc „Chałwą” kosztem środków własnych karty, otrzymasz 3% od partnerów Sovcombank (w tym sklepy internetowe) i 1% od innych sprzedawców.
 • A jeśli płacisz „Chałwa” za pośrednictwem aplikacji Google Pay, Apple Pay lub Samsung Pay w kasach sieci partnerskiej i innych sklepach, zwrócone zostanie odpowiednio 12% i 3% zakupu. Należy pamiętać, że nie dotyczy to zakupów online.
 • Kupując na raty w pierwszych trzech miesiącach umowy, płacąc telefonicznie w kasach partnerów Sovcombank, otrzymasz 5%.

Aby uzyskać zwrot gotówki, musisz wydać co najmniej 5 zakupów w sumie 10 tysięcy rubli miesięcznie.

Główną wadą tej karty jest dzienne naliczenie w wysokości 0,1% kwoty należnej w przypadku opóźnienia w płatności.

3. Zwrot gotówki, Alfa-Bank

 • Zalety: zwrot gotówki do 10%, okres karencji do 60 dni.
 • Minusy: kosztowna usługa roczna - 3990 rubli, istnieją warunki do naliczania zwrotu gotówki, można podłączyć usługę ubezpieczenia kredytu.

Ta karta kredytowa z cashbackiem jest dobra dla tych, którzy często tankują na stacjach benzynowych, odwiedzają kawiarnie i restauracje i wydają co najmniej 20 tysięcy rubli miesięcznie na zakupy.

 1. Cashback za zakupy na stacjach benzynowych wynosi 10%.
 2. Dwa razy mniej - 5% otrzymasz za wydatki w kawiarniach i restauracjach.
 3. W przypadku innych zakupów pobierany jest 1% pamięci podręcznej (w tym za mieszkanie i usługi komunalne przy płatności na stronie internetowej usługodawcy).

Jednak głównym warunkiem obliczenia cashbacku jest dokonywanie transakcji debetowych w wysokości 20 tysięcy rubli lub więcej w miesiącu kalendarzowym. Maksymalna kwota zwrotu to 3 tysiące rubli miesięcznie.

2. Podwójny zwrot gotówki, Promsvyazbank

 • Zalety: okres karencji wynoszący 55 dni, 10% cashback przy korzystaniu z limitu kredytowego na zakupy w wybranych kategoriach, cashback za doładowanie karty, możesz otworzyć konto z naliczeniem PNO (do 8% w zależności od wydanej kwoty).
 • Minusy: obsługa karty - 990 rubli rocznie, wysoka stopa kredytu - 26% w skali roku.

Jedna z najlepszych kart kredytowych z cashbackiem w 2019 roku oferuje zwrot 1% kwoty doładowania karty jako spłatę kredytu (z wyłączeniem usługi międzybankowej i przelewu karty innego banku). Otrzymasz również 1% zwrotu gotówki za zakupy (niestety, rachunki za media nie są tutaj uwzględnione). W wybranych kategoriach istnieje zwiększony 10% zwrot gotówki. Te kategorie obejmują:

 1. Film.
 2. Restauracje.
 3. Fast food.
 4. Taxi.
 5. Udostępnianie samochodu.

Jest jednak ważny warunek: aby otrzymać zwiększony zwrot gotówki, zakup musi zostać opłacony w całości za środki kredytowe. W przypadku częściowego lub całkowitego wykorzystania własnych środków otrzymasz tylko 1% zwrotu gotówki.

Minimalna kwota do obliczenia zwrotu gotówki to 100 rubli. Możesz otrzymać nie więcej niż 2000 premii miesięcznie, co odpowiada 2000 rubli. Zaletą programu bonusowego jest brak minimalnej kwoty do zamiany bonusów na ruble.

1. Duży zwrot gotówki, OTP Bank

 • Plusy: 7% cashback w wybranych kategoriach i 1% w pozostałych, bezpłatna usługa, brak prowizji za wydanie karty
 • Wady: ta karta nie jest wydawana wszystkim, mogą nałożyć ubezpieczenie na 1200 rubli (podpisując umowę, dokładnie sprawdź, gdzie i dlaczego zaznaczone są pola wyboru).

W tej chwili „Big Cashback” można śmiało nazwać najlepszą kartą kredytową z cashbackiem w Rosji. Umożliwia uzyskanie zwiększonego cashbacku w jednej z sześciu kategorii (wybieranych przy wydawaniu karty).

 1. "Automatyczny".
 2. „Podróże”.
 3. „Wszystko do naprawy”.
 4. „Restauracje i rozrywka”.
 5. „Rodzina” (obejmuje supermarkety i rachunki za media).
 6. Zakupy i uroda.

Wybranej kategorii nie można zmienić, więc zachowaj ostrożność. W przypadku wszystkich innych zakupów zostanie naliczony 1%. Bonusy nie zostaną przyznane za zakupy poniżej 100 rubli. Również za okres rozliczeniowy (miesiąc) można dostać do 3 tysięcy rubli „owsianki”, jak czule nazywają cashback użytkownicy strony Banki.ru.

Klienci z regionu moskiewskiego mogą ubiegać się o „Duży zwrot gotówki” na stronie internetowej banku OTP.

Jednak pomimo atrakcyjnych i niezbędnych kategorii ta karta ma wady. Na przykład możesz go zdobyć, jeśli pracujesz i otrzymujesz od 50 tysięcy rubli (dla regionów Federacji Rosyjskiej) lub 70 tysięcy rubli (dla Moskwy). I choć opinie mówią, że realne dochody, a nawet miejsce pracy nie zawsze są sprawdzane przez pracowników banku przy wydawaniu karty, nie zalecamy kłamać.

Ponadto wielu użytkowników skarży się, że otrzymali odmowę wydania karty z nieznanych powodów. Po 30 dniach od odmowy możesz spróbować ponownie złożyć wniosek, niektórzy to akceptują.

Najlepsze karty debetowe z cashbackiem w 2019 roku

Najlepsze karty debetowe z cashbackiem w 2019 roku

5. Bank in pocket Standard, Bank Russian Standard

 • Plusy: jest 5% rocznie z saldem do 100 tysięcy rubli, zwrot gotówki do 15% od partnerów banku.
 • Wady: istnieją warunki do naliczania zwrotu gotówki i bezpłatnej corocznej konserwacji, mała sieć bankomatów w całym kraju.

Top 5 najlepszych kart bankowych z cashbackiem jest otwieranych dzięki ofercie Russian Standard Bank. Zgodnie z warunkami programu RS Cashback, otrzymasz zwiększony cashback o 15% za zakupy od partnerów bankowych, 5% za zakupy przy wyborze 3 z 7 kategorii zwiększonego cashbacku. Wśród nich w 2019 roku pojawiły się nowe:

 • parking;
 • myjnie samochodowe;
 • wypożyczalnia samochodów

Reszta zakupów jest objęta zwrotem 1%. Płatność za mieszkanie i usługi komunalne z cashbackiem „nie podlega opodatkowaniu”.

Punkty bonusowe można zamienić na ruble (w stosunku jeden do jednego), ale w tym celu musisz zgromadzić co najmniej 1000 bonusów.

Aby nie płacić za obsługę karty, musisz ją zatrzymać lub na koncie oszczędnościowym (możesz ją otworzyć równolegle z kartą) od 30 tysięcy rubli. Aby otrzymać zwrot gotówki, musisz dokonać zakupów w wysokości 5 tysięcy rubli (łącznie) w okresie premiowym.

Aby otrzymać 5% PNR w wysokości do 100000 rubli, musisz dokonać zakupów w wysokości 3000 rubli w poprzednim okresie rozliczeniowym. Jednak przy otwieraniu konta oszczędnościowego opłata 5% rocznie jest naliczana już za kwotę 1000 rubli lub więcej.

4. Multicard, VTB Bank

 • Zalety: do 6% salda karty (w zależności od wysokości miesięcznych wydatków z karty), bezpłatna wypłata gotówki z bankomatów innych banków, zwrot gotówki do 10%.
 • Wady: istnieją warunki, w których przyznawany jest zwiększony cashback, a także bezpłatna obsługa karty i wypłaty gotówki z bankomatów innych firm.

To dobra karta debetowa z cashbackiem dla tych, którzy wydają 75 tysięcy rubli lub więcej na zakupy na stacjach benzynowych lub w restauracjach. Tylko w tym przypadku zwrot gotówki osiągnie 10%. Jeśli wydasz od 15 do 75 tysięcy rubli, otrzymasz tylko 5% zwrotu gotówki, a jeśli wydasz od 5 do 15 tysięcy rubli - a nawet mniej, 2% zwrotu w kategoriach „preferencyjnych”.

Jest jednak dobra wiadomość - w pierwszym miesiącu korzystania z karty Cash back w kategorii bonusowej wyniesie 10%, niezależnie od kwoty zakupu.

W przypadku innych kategorii (w tym mieszkalnictwa i usług komunalnych) możesz otrzymać zwrot gotówki od 1% do 2,5%, ponownie, w zależności od wydanej kwoty.

Możesz otrzymać do 3000 rubli zwrotu gotówki miesięcznie dla kategorii priorytetowych i do 5000 rubli dla innych.

Obsługa karty Multicard będzie bezpłatna, jeśli wydasz na nią więcej niż 5 tysięcy rubli miesięcznie. Ten sam warunek dotyczy bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatów. Prowizja zostanie zwrócona w formie cashbacku na koniec miesiąca.

3. Karta debetowa, Rocketbank (oddział QIWI Bank)

 • Plusy: bezpłatne wydanie i serwis (w taryfie „Przytulny Kosmos”), odsetki od reszty 5,5% w skali roku, zwrot gotówki do 10% w „Ulubionych miejscach” i 1% na wszystko inne, wygodna aplikacja mobilna, kartę dostarczy kurier.
 • Minusy: tylko usługa zdalna, dostawa kurierem nie jest dostępna we wszystkich miastach Federacji Rosyjskiej, zwrot gotówki w „rublach rakietowych”.

Ta lukratywna karta debetowa umożliwiająca zwrot gotówki i odsetki od salda w 2019 r. Oferuje użytkownikom program lojalnościowy, w ramach którego co miesiąc mogą wybrać trzy z pięciu kategorii (tzw. „Ulubione miejsca”). Są to partnerzy banku, za zakupy, od których otrzymasz zwiększony cashback. Będą w rublach rakietowych, ale można je wydać w rublach po przeliczeniu 1: 1. Na przykład, jeśli masz 3000 rubli rakietowych, możesz je wydać na zwrot kosztów towarów lub usług zakupionych w ciągu ostatnich 30 dni.

Dobra wiadomość dla tych, którzy płacą za usługi komunalne online: za to Rocketbank pobiera również 1% zwrotu gotówki.

Pięć razy w miesiącu posiadacz karty Rocketbank może wypłacić pieniądze z dowolnego bankomatu w dowolnym kraju bez prowizji, do 150 tysięcy rubli.

Kolejnym niewątpliwym plusem tej karty jest brak warunków do naliczenia 5,5% podatku. Nie „wydawaj co najmniej n-tsati rubli” ani „trzymaj co najmniej n-tsati rubli na karcie”, jak w większości innych banków.

Jest tylko jedna istotna wada - zgromadzenie 3000 „rakietowych rubli” zajmie dużo czasu, aby zrekompensować zakupy.

2. Benefit, Home Credit Bank

 • Plusy: do 10% rocznie dla nowych klientów (jeśli wydasz kartę online przed 15 stycznia), 10% cashback na rozrywkę i od wybranych partnerów banku.
 • Minusy: nie ma oddziałów we wszystkich miastach, są warunki, w których karta będzie darmowa, częste problemy z bankiem internetowym.

Jedna z rzadkich kart debetowych z cashbackiem, która zwraca pieniądze na rachunki za media. To prawda, tylko 1%, ale to dobrze. Ten sam 1% jest zwracany za wszelkie zakupy. A za usługi rozrywkowe (w tym wizyty w parkach wodnych, kinach, kręgielniach, cyrkach itp.) Otrzymasz nawet 10% zwrotu gotówki.

Roczne odsetki od salda wyniesie 10 procent, jeśli saldo karty jest mniejsze niż 300 tysięcy rubli, a użytkownik dokonuje zakupów w wysokości 5 tysięcy rubli lub więcej miesięcznie. W innych przypadkach będzie to 7%, a jeśli karta ma więcej niż 300 tysięcy rubli, wówczas PNR wyniesie 3%.

Miesięczna prowizja za korzystanie z karty nie jest pobierana, jeśli na zakupy wydano te same 5 tysięcy rubli (brana jest również pod uwagę płatność za media) lub jeśli na karcie jest co najmniej 10 tysięcy rubli.

Kolejnym istotnym plusem tej karty jest możliwość 5-krotnej wypłaty gotówki bez prowizji w dowolnym bankomacie na świecie.

1. Tinkoff Black, Tinkoff Bank

 • Plusy: jest 6% rocznie (za miesięczne zakupy o wartości 3 tysięcy rubli lub więcej), karta wielowalutowa, wygodny bank internetowy, dostawa kurierska.
 • Wady: istnieją warunki, w których karta jest bezpłatna, wypłata pieniędzy z bankomatów (z wyjątkiem bankomatów Tinkoff) bez prowizji - od 3000 rubli.

Możesz traktować osobowość Olega Tinkova, jak chcesz. Muszę jednak przyznać, że dzieło jego banku - karta debetowa Tinkoff Black - to bardzo wygodny produkt, który pozwala zwrócić część pieniędzy wydanych na różne zakupy. W przypadku szeregu kategorii cashback jest naliczany w wysokości 1%, a dla niektórych kategorii preferencyjnych (można wybierać spośród 3 kategorii z 6 co kwartał), zwiększony cashback jest naliczany do 5%. Ponadto stale oferowane są różne bonusy - korzystne oferty od partnerów. A cashback nie jest wypłacany w „punktach”, „bonusach” czy „podziękowaniach”, ale w rublach.

Oczywiście są też „pułapki”:

 • Istnieje wiele kategorii, w przypadku których zwrot gotówki nie jest przyznawany. Obejmują również opłaty za media.
 • Ponadto nie będzie zwrotu gotówki, jeśli kwota zakupu była mniejsza niż 100 rubli.
 • Podczas obliczania zwrotu gotówki jest zaokrąglany w dół do najbliższej liczby całkowitej. Gdyby zakupy były na przykład za 299 i 399 rubli, wówczas zwrot gotówki nie wyniesie 2,9 i 3,9 rubla, ale 2 i 3 rubli.
 • Czasami zakupy nie należą do kategorii, w której powinny być. Na przykład płaciłeś kartą w aptece, ale liczyłeś zakup jako „dom i ogród”. Jednak usługa wsparcia zwykle wychodzi naprzeciw użytkownikom w tej sprawie.
 • Możesz otrzymać tylko 3000 rubli zwrotu gotówki miesięcznie za regularne zakupy i do 6000 rubli za zakupy z ofertami specjalnymi.
 • Bank Tinkoff nie ma oddziałów w Rosji, z wyjątkiem jednego biura w Moskwie. Cała komunikacja ze wsparciem i operacjami odbywa się za pośrednictwem banku internetowego. Jednak, jak pokazuje smutne doświadczenie wielu deponentów, obecność wielu urzędów nie gwarantuje, że pewnego dnia bank zamieni się w „pęknięte zaufanie”.

Aby mieć kartę debetową z bezpłatną usługą, musisz albo co miesiąc przechowywać na niej 30 tysięcy rubli, albo mieć depozyt w banku Tinkoff w wysokości 50 000 rubli lub więcej, albo mieć tam aktywną pożyczkę. Istnieje jednak stawka 6,2, o którą możesz poprosić o przeniesienie. Do tej pory jest dostępny dla każdego, chociaż pierwotnie był uważany za wynagrodzenie.

W takim przypadku obsługa karty (poza informowaniem SMS) będzie bezpłatna. Jaki jest haczyk? Fakt, że w tym przypadku w bilansie nie ma 6% rocznie do 100 tysięcy rubli. Ale nawet to ograniczenie można ominąć, jeśli po przejściu na taryfę 6.2 otworzysz konto oszczędnościowe.

Rosyjskie banki często zmieniają warunki swoich programów cashback. Dlatego przed wydaniem karty dokładnie przeczytaj informacje o taryfach i warunkach, na jakich otrzymasz mały, ale bardzo smaczny kawałek „owsianki”.

zostaw komentarz

Wpisz swój komentarz
proszę wpisać swoje imię

itop-pl.polrestrojakpus.com

Technika

Sport

Natura