Dom Oceny Ocena kandydatów na prezydenta USA w 2020 r

Ocena kandydatów na prezydenta USA w 2020 r

Pisaliśmy już o tym, jak Wybory prezydenckie w USA 3 listopada tego roku i kto jest uprawniony do udziału. W tej recenzji przyjrzymy się bliżej ocenie kandydatów na prezydenta USA w wyborach w 2020 roku.

Biden vs Trump

Biden Trump

Największą zaletą Bidena może być to, że większość wyborców Demokratów postrzega go jako najbardziej prawdopodobnego zwycięzcę. Większość (57%) wyborców Demokratów uważa, że ​​to Biden może wygrać wybory parlamentarne z prezydentem Trumpem, a tylko 19% uważa, że ​​przegra.

Jeśli chodzi o najbardziej prawdopodobnego faworyta Partii Republikańskiej - Donalda Trumpa - głównym czynnikiem wpływającym pozytywnie na jego notowania jest gospodarka USA. Stopa bezrobocia podczas jego prezydentury spadła do najniższego od 50 lat poziomu 3,5 proc. Stopa inflacji w 2019 roku wynosiła mniej niż 2 procent, więc ceny nie rosną szybko. W efekcie opinia publiczna o stanie gospodarki jest korzystna.

Popularnością Trump dogania Bidena

Oceny Trumpa i Bidena w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku

Przewaga Joe Bidena do Donalda Trumpa znacznie się zmniejszyła, według sondażu CNN przeprowadzonego przez SSRS od 12 sierpnia do 15 spośród 1108 dorosłych wyborców w USA.

Zdaniem ekspertów zmniejszenie dystansu dzielącego Bidena od Trumpa wynika z malejącej fali protestów, a gospodarka zaczęła wychodzić z pandemii koronawirusa. Ponadto Trump jest aktywny zarówno na arenie międzynarodowej, jak iw kwestiach bezpośrednio związanych ze Stanami Zjednoczonymi.

Tuż przed zjazdami partii 53% ankietowanych stwierdziło, że są bardzo entuzjastycznie nastawieni do głosowania w wyborach. To żywe zainteresowanie jest nowym szczytem w sondażach CNN od czasu kampanii prezydenckiej w 2003 roku.

 • Ogółem 50% zarejestrowanych wyborców skłania się ku Biden-Harris, podczas gdy 46% respondentów popiera Trumpa i Michaela Pence'a.
 • 72% wyborców, którzy powiedzieli, że są szczególnie entuzjastycznie nastawieni do wyborów prezydenckich w USA w 2020 r., W większości popiera Bidena (odpowiednio 53% na niego i 46% na Trumpa).
 • Jednak różnica między Bidenem a Trumpem jest mniejsza wśród wyborców w stanach, które tej jesieni będą miały największy wpływ na kolegium elektorów.

Trump umocnił swoją pozycję wśród republikanów i konserwatystów. Gdyby w czerwcu 8% Republikanów powiedziało, że poprze Bidena, to teraz jest to tylko 4%. Wśród konserwatystów udział popierających kandydaturę Trumpa wzrósł z 76% do 85%.

Ale sondaż CNN pokazuje również, że wyborcy Trumpa są nieco bardziej skłonni do zmiany zdania do listopada (12% tak powiedział) niż zwolennicy Bidena (7%). Ponadto biali seniorzy - grupa, która pomogła Trumpowi w zwycięstwie w 2016 roku - wykazują oznaki dezaprobaty dla działań prezydenta w związku z pandemią.

Odsetek wyborców, którzy nie akceptują sposobu, w jaki Trump zachowuje się w roli lidera kraju, przewyższa liczbę tych, którzy to aprobują (odpowiednio 54% i 42%).Jest słabszy w ocenie poparcia prezydentów, którzy ubiegali się o reelekcję na krótko przed ich nominacją na zjeździe partii.

Ma gorszą popularność:

 • Barack Obama z jego 48% aprobatą,
 • George W. Bush, na którego 49% Amerykanów było gotowych głosować w sondażach,
 • Bill Clinton z ratingiem 53%,
 • i Ronald Reagan (54% aprobaty).

Być może pociechą szalonego Donalda jest to, że wciąż wyprzedza Jimmy'ego Cartera z 33% aprobatą i George'a W. Busha (35%).

Kamala Harris jest jednym z kluczy do popularności Bidena

Kamala HarrisWybór przyszłego wiceprezydenta w przypadku zwycięstwa Josepha Bidena przez większość (52%) oceniany jest jako doskonały lub całkiem dobry, a 57% głosujących uważa, że ​​wpłynie to pozytywnie na zdolność Bidena do podejmowania ważnych decyzji prezydenckich. Większość uważa, że ​​Kamala Harris może nawet zostać prezydentem w razie potrzeby (57%). A większość (62%) uważa, że ​​jej wybór nie wpłynął znacząco na sposób głosowania.

Jednak wśród osób czarnoskórych więcej jest tych, którzy uważają, że wybór Harrisa sprawi, że będą wspierać Bidena (wśród badanej populacji kolorowych odpowiedzi takie wynosiły 28%, a wśród białych 18%).

W których stanach prowadzi Biden, aw których Trump?

Oceny kandydatów w różnych stanachNiecałe trzy miesiące przed wyborami prezydenckimi w USA były wiceprezydent Joe Biden, oficjalny kandydat Demokratów, wyprzedza urzędującego prezydenta Republikanów Donalda Trumpa w kluczowych stanach, tocząc jedne z najgorętszych bitew kampanii.

 1. Na Florydzie, gdzie liczba przypadków Covid pozostaje wysoka, Biden wyprzedza Trumpa o 6 punktów procentowych.
 2. Podobnie Biden ma niewielką przewagę w Arizonie, stanie, w którym w ciągu ostatnich 70 lat wygrał tylko jeden kandydat Demokratów na prezydenta.
 3. W Teksasie, typowym republikańskim stanie koloru czerwonego, różnica w sondażach między dwoma kandydatami na prezydenta wynosi mniej niż 5 punktów procentowych, co sugeruje, że w listopadzie odbędzie się bezpośredni wyścig.
 4. Sondaże w Pensylwanii są podobne do sytuacji na Florydzie. Biden miał niewielką przewagę nad Trumpem - średnio w sondażach na koniec lutego odpowiednio 48% i 45%. Teraz Biden prowadzi pod względem głosów - 50% wobec 43% Trumpa. Zwróć uwagę, że Pensylwania jest tradycyjnie demokratycznym stanem, tam znajduje się siedziba Bidena i prowadzi tam kampanię osobiście.
 5. Kolorado ruszyło gwałtownie w kierunku Biden, gdy koronawirus przybrał pełną naturę. Przewaga Bidena w sondażach wzrosła o 12 punktów procentowych, pozostawiając Trumpa daleko w tyle za swoim rywalem - 39% wobec 53% Bidena.

Jeśli wszystkie stany skłaniające się ku Bidenowi tej jesieni pójdą po jego myśli, otrzyma więcej niż wystarczającą liczbę głosów wyborczych, aby wygrać prezydenturę.

Pracownicy Trumpa uważają, że sondaże nie doceniają jego siły. A sondaże pokazały, że nawet tam, gdzie Biden wyprzedza obecnego amerykańskiego przywódcę, wyborcy uważają, że Trump poradzi sobie lepiej, niż sugerują obecne sondaże.

Centrala Bidena również spodziewa się, że wyścig stanie się trudniejszy, zwłaszcza jeśli Trump będzie co najmniej nieco lepszy w radzeniu sobie z problemami spowodowanymi przez koronawirusa w miarę zbliżania się jesieni.

Ale teraz, aby prezydent wygrał reelekcję, będzie musiał wygrać wszystkie obecne losowania i przekonać państwa, które skłaniają się ku Bidenowi, do głosowania na siebie. Nie znaczy to, że jest to zadanie nieosiągalne, ponieważ Trump zrobił to samo w 2016 roku, kiedy jego głównym rywalem była Hillary Clinton.

Kto odpadł z wyścigu wyborczego w USA w 2020 roku

Od Partii Demokratycznej:

 1. Elizabeth Warren.
 2. Pete Buttigieg.
 3. Amy Klobuchar.
 4. Michael Bloomberg.
 5. Joe Sestak.
 6. Kamala Harris.
 7. Marianne Williams.
 8. Andrew Young.
 9. Michael Bennett.
 10. Bernie Sanders.
 11. Tulsi Gabbard.

Po prawyborach na platformie politycznej pozostał tylko jeden Demokrata wagi ciężkiej - Joe Biden. Został oficjalnym kandydatem Partii Demokratycznej.

Od Partii Republikańskiej:

 1. Joe Walsh.
 2. Mark Sanford.

zostaw komentarz

Wpisz swój komentarz
proszę wpisać swoje imię

itop-pl.polrestrojakpus.com

Technika

Sport

Natura