Dom Oceny Rankingi drużyn olimpijskich w Rio 2016 (klasyfikacja medalowa)

Rankingi drużyn olimpijskich w Rio 2016 (klasyfikacja medalowa)

W nocy z 21 na 22 sierpnia zakończyła się ceremonia zamknięcia Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio. Dla Rosji te gry stały się bardzo trudne, można powiedzieć, skandaliczne. Jednak nasi zawodnicy przeszli wszystkie testy i zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. A tak wygląda ocena medalu olimpijskiego.

10. Australia

klcl51qwŁącznie 29 nagród: 8 złotych, 11 srebrnych, 10 brązowych.

W pierwszym dniu igrzysk, Australijczycy pokazali najlepszy wynik w sztafecie wodnej 4 x 100 m stylem dowolnym. Czwórka kobiet ustanowiła rekord świata - 3: 30,65. Do końca rozgrywek nie udało się jednak utrzymać energicznego tempa medalowego, w efekcie czego zajęło dopiero 10. miejsce.

9 Włochy

b3pthk3tŁączna liczba medali to 28: 8 złotych, 12 srebrnych, 8 brązowych.

Fabio Basile pokonał w judo reprezentanta Korei Południowej (waga do 66 kg). Kolejny złoty medal przywiezie do domu foliak szermierz Daniele Garozzo, który uchodził za outsidera, bo jego przeciwnikiem był wicemistrz świata w tej dyscyplinie Amerykanin Alexander Massialas. A aż 4 złote medale zdobyli Włosi w takiej dyscyplinie jak strzelectwo.

8. Korea

ymjl32uzŁączna liczba medali to 21: 9 złotych, 3 srebrne i 9 brązowych.

Zimą 2018 roku kolejne igrzyska olimpijskie odbędą się w Pyeongchang (mieście w Korei Południowej). Władze kraju obiecały już zlikwidowanie bariery językowej, która nieuchronnie pojawia się między uczestnikami wielkich konkursów. Szereg instytutów naukowych i firm informatycznych już pracuje nad stworzeniem nowych programów do automatycznego tłumaczenia.

7. Francja

3unvw2toW sumie jest 42 medali: 10 złotych, 18 srebrnych i 14 brązowych.

Po raz pierwszy od 1976 roku Francuzi wygrali drużynowo ujeżdżenie (sport jeździecki). Z tym zwycięstwem wiąże się ciekawa historia: jeden z finalistów Philippe Rosier to syn Marcela Rosiera, który był mistrzem olimpijskim w reprezentacji Francji tego samego sportu w 1976 roku.

6. Japonia

ylnjmpz3Łącznie przyznano 41 nagród: 12 złotych, 8 srebrnych i 21 brązowych.

Szóste miejsce w pierwszej dziesiątce medalowej zajęli japońscy sportowcy. A gubernator Tokio Yuriko Koike odebrał flagę igrzysk olimpijskich, ponieważ stolica Japonii będzie gospodarzem igrzysk w 2020 roku.

5. Niemcy

2j5vt5weW sumie jest 42 medali: 17 złotych, 10 srebrnych i 15 brązowych.

Wieloletni rywale Rosji w sporcie nie mogli ominąć naszych sportowców w łącznej liczbie medali. Nagrody o najwyższej godności zdobyli w szczególności: kajakarz Sebastian Brendel na dystansie 1000 metrów w jeździe pojedynczej i dwuosobowej oraz kajakarze Max Rendschmidt i Markus Gross na dystansie 1000 metrów w dwójce i czwórce.

4. Rosja

flznagyuŁącznie 56 nagród, w tym 19 złotych, 18 srebrnych i 19 brązowych.

Bardzo miłym zaskoczeniem był złoty medal naszych piłkarzy ręcznych, którym udało się pokonać uważanych za faworytów Norwegów, pokonując w meczu finałowym najsilniejszą drużynę Francji. To pierwszy złoty medal w piłce ręcznej od Igrzysk Olimpijskich w domu w 1980 roku. A słynne „syreny” Natalya Ishchenko i Svetlana Romashina niosły rosyjski sztandar na zakończenie igrzysk olimpijskich.

3. Chiny

xnipgcvdŁącznie 70 nagród: 26 złotych, 18 srebrnych i 26 brązowych.

Dla Chin igrzyska olimpijskie w Rio nie były pozbawione niemiłych niespodzianek: organizatorzy igrzysk dwukrotnie użyli flagi swojego kraju z nieprawidłowo umieszczonymi gwiazdami.Stało się to podczas ceremonii wręczania nagród chińskim sportowcom, a następnie chińskim siatkarzom.

2. Wielka Brytania

c2ylz1fzŁącznie 67 medali: 27 złotych, 23 srebrnych i 17 brązowych.

Mieszkańcy mglistego Albionu okazali się najsilniejsi w triathlonie (zdobyli zarówno złoto, jak i srebro) na dystansie 5 tys. Metrów, wiosłując w zawodach czwórki i ósemki oraz w jeździectwie w konkurencji indywidualnej.

1. USA

mmncod1vŁącznie 121 medali: 46 złotych, 37 srebrnych i 38 brązowych

Drużyna USA zajmuje pierwsze miejsce na liście 10 najlepszych medali na Igrzyskach Olimpijskich 2016. W tym samym czasie amerykańskim sportowcom poczyniono bardzo dziwne ustępstwa. Na przykład jury apelacyjne zezwoliło kobiecej drużynie USA na rozegranie kwalifikacji sztafet 4 x 100 metrów po raz drugi. Decyzja ta została podjęta po stwierdzeniu biegaczki Allison Felix, że przeciwnik ją popchnął, co uniemożliwiło Felixowi podanie pałeczki. W Internecie są już żarty o tym, że „następnym razem daj Amerykanom całe złoto i pozwól im wrócić do domu”.