Dom Oceny Ocena medalu drużyny olimpijskiej w Soczi 2014 (końcowa klasyfikacja medalowa)

Ocena medalu drużyny olimpijskiej w Soczi 2014 (końcowa klasyfikacja medalowa)

Rankingi drużyn olimpijskichNa XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi rosyjskiej drużynie udało się ustanowić rekord pod względem liczby zdobytych nagród. Po raz pierwszy od rozpadu ZSRR reprezentacja Rosji wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich 1994 w Lillehammer, zdobywając 23 medale. To był nasz najlepszy wynik od 20 lat, który tylko w tym roku udało nam się przekroczyć.

No cóż, jak reprezentacje krajów biorących udział w „białych” igrzyskach olimpijskich plasują się w końcowej klasyfikacji, naszej dzisiejszej Ocena medalowa drużyny olimpijskiej Soczi 2014.

10. Francja (złoto - 4, srebro - 4, brąz - 7)

FrancjaFrancuscy sportowcy zdobyli złoto w biathlonie, snowboardzie i freestyle. Najbardziej produktywnym członkiem kadry narodowej był Martin Fourcade, który zdobył 2 złote medale i jeden srebrny w biathlonie.

9. Austria (złoto - 4, srebro - 8, brąz - 5)

AustriaAustriacy zdobyli złoto olimpijskie w biathlonie, skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim i saneczkarstwie. Wszystkie nagrody austriackiej reprezentacji narodowej zostały z wielkim trudem przekazane krajowi narciarskiemu.

8. Białoruś (złoto - 5, srebro - 0, brąz - 1)

BiałoruśBiałorusini zdobyli 3 nagrody za najwyższy standard w biathlonie i 2 w stylu dowolnym. Biathlonistka Daria Domracheva, która odbierze 3 złote medale z igrzysk, szczególnie wyróżniła się na igrzyskach olimpijskich.

7.Szwajcaria (złoto - 6, srebro - 3, brąz - 2)

SzwajcariaSzwajcarscy sportowcy zdobyli złoto w narciarstwie biegowym, snowboardzie i narciarstwie alpejskim. Narciarz Dario Cologna zdobył więcej punktów niż inni, którzy otrzymali 2 nagrody o najwyższym standardzie. Szwajcarska drużyna hokejowa kobiet zdobyła na igrzyskach brązowy medal.

6. Niemcy (złoto - 8, srebro - 6, brąz - 5)

NiemcyNiemcy zdobyli złoto w narciarstwie alpejskim, kombinacji norweskiej, skokach narciarskich i saneczkarstwie. Saneczkarstwo z Niemiec Tobias Arlt, Natalie Heisenberge, Felix Loch i Tobias Wendl mają po 2 medale olimpijskie na najwyższym poziomie.

5. Holandia (złoto - 8, srebro - 7, brąz - 9)

HolandiaHolendrzy zaimponowali wszystkim swoimi umiejętnościami łyżwiarskimi. To w tej dyscyplinie sportowcy z Holandii zdobyli 6 złotych medali. Czterokrotnie członkowie kadry narodowej zajmowali całe podium - na dystansach 10 000, 5 000 i 500 metrów mężczyzn oraz 1500 metrów kobiet.

4. USA (złoto - 9, srebro - 7, brąz - 12)

USAAmerykanie otrzymali najwyższe wyróżnienia w narciarstwie alpejskim, snowboardzie, freestyle'u i tańcach na lodzie. Kobieca drużyna hokejowa zdobyła srebrny medal na igrzyskach.

3. Kanada (złoto - 9, srebro - 10, brąz - 5)

KanadaKanadyjczycy zdobyli złoto w bobslejach, curlingu, freestyle, hokeju i łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze. Warto zauważyć, że żaden zawodnik tej drużyny nie zdobył więcej niż jednego medalu.

2. Norwegia (złoto - 11, srebro - 5, brąz - 10)

NorwegiaNorwegowie byli najsilniejsi w biathlonie, kombinacji norweskiej, narciarstwie biegowym i narciarstwie zjazdowym. Narciarze Marit Bjergen i Jorgen Graabak, a także biathloniści Ole Einar Bjerndalen i Emil Svendsen otrzymali po 2 złote medale.

1.Rosja (złoto - 13, srebro - 11, brąz - 9)

RosjaRosjanie byli pierwszymi w bobslejach, skeletonie, snowboardzie, łyżwiarstwie figurowym, biathlonie i short tracku. Głównymi gwiazdami obecnych igrzysk olimpijskich byli Viktor An, który zdobył 3 złote nagrody, a także Tatyana Volossozhar i Maxim Trankov, którzy dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium.